~ Миколаївський регіональний
центр підвищення кваліфікації ~


МОЦППК » Архів » SYNERGY 2022. IT BUSINESS & IT EDUCATION: NEW HORIZONS
SYNERGY 2022. IT BUSINESS & IT EDUCATION: NEW HORIZONS
Додати до закладок | 28-06-2022, 16:01
24 червня завідувач лабораторії цифрового навчання Котяш Вероніка Олександрівна взяла участь у форумі SYNERGY 2022. IT BUSINESS & IT EDUCATION: NEW HORIZONS, який цього року відбувся в онлайн форматі на Facebook та Youtube. Кожен рік захід притягує до себе найкращих фахівців, спікерів, представників різних державних й недержавних установ, організацій. Як це було - далі у нашій новині.
Відкриття відбулося в 10:00. Модератором був Максим Почебут - керівник асоціації "IT Ukraine", віце-президент з освітніх питань, Sigma Software, Chief Learning Officer.Основна дискусія "Освіта під час війни: базис для перезапуску нової економіки країни” транслювалась у Facebook з 10:30. Олег Шаров - генеральний директор Директорату фахової передвищої, вищої освіти МОН, зазначив що опір в новому навчальному році, у зв’язку з наданням Україні статусу кандидата в ЄС, буде зроблений на тему європейської інтеграції. Під час дискусії учасники визначилися що головним фокусом сьогодення є: збереження талантів, опір на IT індустрію, тому колаборація між владою й закладами освіти неминуча. Підіймалися питання щодо здобувачів освіти за межами країни в державних й приватних закладах освіти України. Висновки деяких спікерів: онлайн навчання у вимушених реаліях також втримує людей, дозволяє бути причетним до Батьківщини. Натомість фахівці відмітили: неформальна освіта, комунальна освіта будуть превалювати надалі. Ольга Шаповал - виконавча директорка Kharkiv IT Cluster й Олег Шаров вели активний діалог щодо демографічних відсотків здобувачів освіти, які потерпіли від нападу країни-агресора.
Далі стартували три паралельні стріми на вибір учасників конференції. Наша працівниця доєдналася до третього стріму: "Освіта дорослих: світчери, нові професії, ефективні освітні траєкторії". Стрім відбувся у метавсесвіті - метаверс-коледжі DAN.IT Education.
Деякі теми що підіймалися:
  • Міфи й обмеження у IT освіті;
  • Нетворкінг - колективне навчання, системність.
Питання що розглядалися під час стріму:
  • Наскільки важливі вміння працювати в команді, бути активним слухачем, навчатись новому, самовдосконалюватись?
  • Які ресурси вкладати сьогодні, щоб бути успішним завтра?
  • Чому треба формувати корпоративні вміння?
О 16:00 на YouTube розгорнулася міжнародна дискусія, мова дискусії - англійська, "Україна та світ: нові горизонти співпраці у сфері освіти для хай-тек сфери", яку можна було безбар’єрно прослухати українською мовою з синхронним перекладом. Розмова велася про залежність освітніх програм від подальшої структури економіки країни: необхідність робити опір на знання мов, взаємодію з європейськими університетами. Карісса Літл - заступниця декана з глобальної та онлайн-освіти школи інженерії, виконавча директорка Стенфордського центру професійного розвитку та Stanford Online наголосила що, обраний паном Президентом Володимиром Зеленським, напрям цифрової трансформації повинен переважати у сучасних освітніх програмах й упроваджувати такі сучасні поняття як "телемедицина”, "Smart-City”. Олеся Залуська - керівник програми USAID "Конкурентоспроможна економіка України” та Карісса Літл вели діалог про необхідні навички здобувачів освіти в Україні й за кордоном: розвиток ділового компоненту й новаторство, підприємництво, технології, штучний інтелект, урядові програми відповідно. У ході конференції було відзначено що перекваліфікація дорослих повинна відповідати реаліям сучасного ринку праці. Учасники прийшли висновку наскільки сьогодні важлива адаптивність навчання - гібридність не тільки в освіті, але й в роботі; опір на особистісні стратегії.
Слово "synergy” означає взаємодія або співпраця, тому дуже точно висвітлює сенс даної події. Не зважаючи на онлайн формат заходу організаторам вдалося привернути увагу на айдентику державних символів: синьо-жовтий біколор красувався як фон під час виступу багатьох спікерів що виражає місію IT Ukraine Association – забезпечення сприятливих умов для сталого розвитку сфери інформаційних технологій саме в Україні.
По основним подіям мандрувала онлайн стежками автор статті © Вероніка Котяш

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.
(0512)
47 41 87