~ Миколаївський регіональний
центр підвищення кваліфікації ~


Додати до закладок | 2-12-2022, 10:55

   30 листопада та 01 грудня п.р. Миколаївським регіональним центром підвищення кваліфікації з використанням програмного додатка зум було проведено навчання за спеціальною короткостроковою програмою «Діяльність старости в територіальній громаді» за участю старост в територіальних громадах Миколаївської області.

  У відкритті навчання взяв участь директор Миколаївського регіонального центру підвищення кваліфікації – Дмитро Дибченко.

  Мета зазначеного заходу – підвищення професійності в діяльності старост в територіальних громадах, покращення ефективності у представництві та відстоюванні інтересів мешканців свого старостинського округу, сприяння покращенню надання публічних послуг, формування комфортного середовища проживання в громаді..

  Заняття зі слухачами провели кандидат юридичних наук, доцент кафедри конституційного та адміністративного права і процесу Чорноморського національного університету імені Петра Могили – Олена Каплій та експерт з децентралізації та комунікації реформ, депутат Миколаївської районної ради – Олександр Дудюк.


Додати до закладок | 1-12-2022, 08:40

   29 та 30 листопада п.р. Миколаївським регіональним центром підвищення кваліфікації з використанням програмного додатка зум було проведено навчання за спеціальною короткостроковою програмою «Моніторинг стану виплати заробітної плати та забезпечення зайнятості населення в умовах воєнного стану» за участю державних службовців категорій «Б» та «В» управлінь соціального захисту населення райвійськадміністрацій, посадових осіб місцевого самоврядування VI-VII категорій посад.

  У відкритті навчання взяв участь директор Миколаївського регіонального центру підвищення кваліфікації – Дмитро Дибченко.

  Мета зазначеного заходу – надбання слухачами практичних знань і умінь по забезпеченню дотримання прав громадян у сфері оплати праці та зайнятості населення; вивчення нового в законодавстві про працю та зайнятість у період воєнного часу.

  Заняття зі слухачами провели фахівці департаменту соціального захисту населення Миколаївської обласної військової адміністрації; Управління Держпраці у Миколаївській області; Пенсійного фонду України в Миколаївській області; Миколаївського обласного центру зайнятості; Національної служби посередництва і примирення в Миколаївській області.


Додати до закладок | 22-11-2022, 12:25
   21 листопада п.р. Миколаївським регіональним центром підвищення кваліфікації з використанням програмного додатка зум було проведено навчання за загальною короткостроковою програмою «Організація роботи зі зверненнями громадян. Доступ до публічної інформації» за участю державних службовців категорій "Б” та "В”, посадових осіб місцевого самоврядування IV-VII категорій посад, депутатів місцевих рад.
  Мета зазначеного заходу – розвиток компетентностей публічних службовців, необхідних для відповідальної взаємодії з фізичними та юридичними особами, формування базових засад інформаційної грамотності, вдосконалення організації роботи та контролю, навичок комунікації та взаємодії, запобігання дискримінації..
  Заняття зі слухачами провели: головний спеціаліст сектору з питань функціонування пунктів управління з питань оборонної та мобілізаційної роботи апарату Миколаївської обласної військової адміністрації - Оксана Костирко та регіональний представник Уповноваженого ВРУ з прав людини у Миколаївській області – головний спеціаліст відділу регіонального представництва в південних областях Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини - Світлана Одінцова.
 

Додати до закладок | 18-11-2022, 10:26
   10-11, 14, 17 листопада п.р. на базі Миколаївського регіонального центру підвищення кваліфікації було проведено навчання за загальною короткостроковою програмою "Сучасні офісні технології підготовки документів" за участю державних службовців категорій "Б” та "В” апарату Миколаївської ОВА.
  У відкритті навчання взяв участь директор Миколаївського регіонального центру підвищення кваліфікації Дибченко Дмитро Миколайович.
  Мета навчання: надбання слухачем знань та умінь, необхідних для користування сучасною обчислювальною технікою, а також ефективного застосування можливостей програмного забезпечення у своїй професійній діяльності.
  Заняття провела автор програми і викладачка - к.т.н, доцент кафедри інтелектуальних інформаційних систем ЧНУ ім. П. Могили, Калініна Ірина Олександрівна.
 

Додати до закладок | 16-11-2022, 13:54

 

  14 та 15 листопада п.р. Миколаївським регіональним центром підвищення кваліфікації з використанням програмного додатка зум було проведено навчання за загальною короткостроковою програмою "Запобігання професійному вигоранню на публічній службі” за участю державних службовців категорій "Б” та "В” територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади.

  У відкритті навчання взяв участь директор Миколаївського регіонального центру підвищення кваліфікації – Дмитро ДИБЧЕНКО.

  Мета зазначеного заходу – розвиток компетентності учасників професійного навчання із запобігання професійному вигоранню на публічній службі.

  Заняття зі слухачами провела позаштатна викладачка Центру.

 

 


Додати до закладок | 15-11-2022, 15:49

 

  14 листопада п.р. Миколаївським регіональним центром підвищення кваліфікації з використанням програмного додатка зум було проведено навчання за спеціальною короткостроковою програмою «Комунікаційні технології в умовах цивілізаційного протистояння» за участю державних службовців категорій «Б» та «В» територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади.

  У відкритті навчання взяв участь директор Миколаївського регіонального центру підвищення кваліфікації – Дмитро Дибченко.

  Мета зазначеного заходу - сприяти підвищенню рівнів інформаційної культури та професійної діяльності в інформаційному суспільстві публічних службовців.

  Заняття зі слухачами провелакандидат педагогічних наук, доцент кафедри права та соціальних технологій Миколаївського інституту розвитку людини ЗВО «Університет «Україна» - Олена Божко.


Додати до закладок | 14-11-2022, 15:47

 

  10 та 11 листопада п.р. Миколаївським регіональним центром підвищення кваліфікації з використанням програмного додатка зум було проведено навчання за загальною короткостроковою програмою "Запобігання професійному вигоранню на публічній службі” за участю державних службовців категорій "Б” та "В” територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади.

  У відкритті навчання взяв участь директор Миколаївського регіонального центру підвищення кваліфікації – Дмитро ДИБЧЕНКО.

  Мета зазначеного заходу – розвиток компетентності учасників професійного навчання із запобігання професійному вигоранню на публічній службі.

  Заняття зі слухачами провела позаштатна викладачка Центру.

 


Додати до закладок | 9-11-2022, 12:18
8 листопада 2022 року працівники лабораторії цифрового навчання Миколаївського регіонального центру підвищення кваліфікації взяли участь у круглому столі "Цифрова трансформація науки в умовах євроінтеграції”.
Мета заходу: обмін досвідом застосування в наукових установах цифрових сервісів та е-інфраструктур, розгляд особливостей застосування інструментів відкритої науки, особливості цифровізації наукової діяльності, можливості подальшої співпраці між установами НАН України та установами галузевих академій.
Організаторами заходу були: Директорат науки та інновацій МОН України, Директорат цифрової трансформації МОН України, Рада молодих вчених НАН України, Державна установа «Інститут геохімії навколишнього середовища НАН України», Інститут проблем моделювання в енергетиці ім. Г.Є. Пухова НАН України, Відділення фізики гірничих процесів Інституту геотехнічної механіки ім. М.С. Полякова НАН України, Інститут цифровізації освіти НАПН України, Державна установа «Інститут ринку і економіко-екологічних досліджень НАН України», Офіс підтримки вченого, Рада молодих вчених НАПН України.
Доповідачами були: Андрій Василенко - державний експерт експертної групи з питань цифрової трансформації освіти і науки Директорату цифрової трансформації МОН України; Валерій Биков - директор Інституту цифровізації освіти НАПН України, та багато інших. Гаслом "Нічому не навчатись, ні до чого не прагнути!”, як протиставлення питанню чому навчатись важливо, гарно розпочав свій виступ Андрій Хорольський - секретар Ради молодих вчених при МОН, фасилітатор, громадський діяч.
Під час засідання круглого столу велися обговорення щодо цифрових сервісів та е-інфраструктур, що забезпечують роботу науково-освітнього простору, зокрема: Національну електронну науково-інформаційну систему (URIS) (детальніше за посиланням: https://dntb.gov.ua/in-progress-projects/urisinfo); Європейську хмару відкритої науки (European Open Science Cloud, EOSC) (детальніше: http://cloud-5.bitp.kiev.ua/?page_id=1305); Українську науково-освітню телекомунікаційну мережу (УРАН) (детальніше: http://uran.ua/~ukr/net-org.htm); European research area (ERA) (детальніше: https://research-and-innovation.ec.europa.eu/strategy/strategy-2020-2024/our-digital-future/european-research-area_en).
На першій сесії розглянуто питання стосовно нормативно-правової бази науково-дослідницьких систем. Валерій Биков зазначив що до пріоритетів системи відкритої освіти і науки необхідно додати наступні основні компоненти: мовні аспекти (обґрунтування поняттєво-термінологічного апарату, створення відповідного ядра системи) й цілеспрямовану підготовку науковців - професорсько-викладацький склад - якісному й ефективному використанню інструментів. Активно надходили пропозиції до резолюції щодо створення відповідних робочих груп: Микола Садовий запропонував створити робочу групу формування нормативних документів, єдиних стандартів; Дмитро Ларін - щодо викликів розвитку цифровізації; Максим Вакуленко - щодо організації управління термінологією в Україні.
Друга сесія була присвячена темі нормативно-правових актів в довгостроковій перспективі. Григорій Мозолевич :
- доповідав про термін "відкрита наука”;
- згадував про проведені МОН заходи у 2021 році: "Про можливості програм «Горизонт Європа» та «Євратом»; драфт "Research and innovation day in Ukraine”;
- висвітлював плани на 2023 рік: стосовно розробки нового проекту ЗУ "Про науково-технічну інформацію”, становлення в Україні стюардів даних (Data Steward) - спеціалістів які б працювали з науковими даними. Розповів що у зв’язку з воєнним станом Мінфін був налаштований на те щоб не робити нову професію, а внести зміни у вже існуючі нормативні документи;
- увиразнив актуальні напрями: популяризація науки, удосконалення критеріїв державної атестації наукових установ, створення центрів компетенцій щодо наукових даних.
Мета вищезазначеного: розбудова ряду інформаційних систем яка б надавала дані щодо розробників коштів й можливість впливу на розподіл цих коштів; доступ до багаторазового використання наукових даних; відкритість даних (доступ до академічних текстів та даних); під’єднання усіх до консорціумів з створення даних.
Під час третьої сесії йшла мова про забезпечення відкритого доступу до електронної інфраструктури. Наукові діячі обґрунтували необхідність створення місцевих реєстрів, реєстрів дослідницьких інфраструктур з метою забезпечення ефективності наукового процесу.
Використання цифрових сервісів науковцями для проведення наукових досліджень - тема четвертої сесії. Лілія Лупаренко зазначила популярізацію впровадження платформ для бібліотек як актуальну мету сьогодення. Ольга Пінчук представила Електронну бібліотеку НАН України яка містить електронно-наукові фахові видання й є майданчиком для опублікування наукових досліджень у відкритих науці й освіті, проблем кібербезпеки й таке інше. Бібліотека налічує 28000 ресурсів для освітян. У жовтні 2022 року цифровий майданчик досяг показника 11000000 завантажень, географічне охоплення - 182 країни світу. Коли подаються на розгляд монографії/статті - створюються спільні науково-дослідницькі Лабораторії й потім приймають рішення щодо їх подальшого розташування на електронному ресурсі. Метою створення такої бібліотеки було: навчити різні верстви населення використовувати сервіси відкритої науки, - прокоментувала Марія Шишкіна.
В рамках четвертої сесії Ірина Красовська зробила огляд платформи "Наука та бізнес” з презентаційними матеріалами, розповіла про чат-боти - Info Science Bot, Online Mentor.
П'ята сесія "Категорії цифрових сервісів для забезпечення документообігу й їх практичне використання” була присвячена створенню сервісів понятійного апарату, штучного інтелекту. Демонструвались можливості системи ІОТ НАН України яка приймає запити в президіум, відображає всі запити, завершені теми, не повністю заповнені теми щоб секретаріат звернув увагу на теми які виповнюються. Має меню "Договірні тематики” (хост-теми). Система автоматично генерує тематичний план - вчений секретар бачить всі галочки (займається контролем даних); формує звіт за темами - звітні матеріали які можна роздрукувати (звіт з даних). Під всіма темами є можливість вносити рішення вченої ради. ІОТ НАН України має декілька модулів: доступу фінансистам, "майно” - про площу, орендарів - для бухгалтерів, інженерів.
Наближаючись до завершення круглого столу, організаторами було запропоновано заповнити анкету-опитування щодо рівня залучення українських закладів вищої освіти та наукових установ до е-інфраструктур.
Завершили захід обговоренням порталу Великої української енциклопедії https://vue.gov.ua/. Максим Вакуленко згадав про передбачення футурологами процесу технологічної сингулярності й виходячи з цього запропонував залишити тільки електронну версію енциклопедії. "Багато робіт застарівають, поки виходить нове видання”, - зазначив він.
Круглий стіл "Цифрова трансформація науки в умовах євроінтеграції” ще раз підкреслив необхідність активного застосування в наукових установах цифрових сервісів та е-інфраструктур для забезпечення освітньо-наукових потреб.

Автор статті: Котяш В.О. - завідувач лабораторії цифрового навчання Миколаївського регіонального центру підвищення кваліфікації.
Частково використані матеріали сайту https://sso.org.ua/.

Додати до закладок | 8-11-2022, 15:27

    07 та 08 листопада п.р. Миколаївським регіональним центром підвищення кваліфікації з використанням програмного додатка зум було проведено навчання за загальною короткостроковою програмою "Запобігання професійному вигоранню на публічній службі” за участю державних службовців категорій "Б” та "В” територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади.

  У відкритті навчання взяв участь директор Миколаївського регіонального центру підвищення кваліфікації – Дмитро ДИБЧЕНКО.

  Мета зазначеного заходу – розвиток компетентності учасників професійного навчання із запобігання професійному вигоранню на публічній службі.

  Заняття зі слухачами провела позаштатна викладачка Центру.


Додати до закладок | 7-11-2022, 15:17

 

  03 та 04 листопада п.р. Миколаївським регіональним центром підвищення кваліфікації з використанням програмного додатка зум було проведено навчання за загальною короткостроковою програмою "Запобігання професійному вигоранню на публічній службі” за участю державних службовців категорій "Б” та "В” територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади.

  У відкритті навчання взяв участь директор Миколаївського регіонального центру підвищення кваліфікації – Дмитро ДИБЧЕНКО.

  Мета зазначеного заходу – розвиток компетентності учасників професійного навчання із запобігання професійному вигоранню на публічній службі.

  Заняття зі слухачами провела позаштатна викладачка Центру.


(0512)
47 41 87