~ Миколаївський регіональний
центр підвищення кваліфікації ~


МРЦПК » Плани та звіти » Звіти » Інформація про роботу Миколаївського регіонального центру підвищення кваліфікації за підсумками І кварталу 2023 року
Інформація про роботу Миколаївського регіонального центру підвищення кваліфікації за підсумками І кварталу 2023 року
Додати до закладок | 13-04-2023, 10:48
У І кварталі 2023 року навчання державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування  у Миколаївському регіональному центру підвищення кваліфікації було активним та практико-орієнтованим. Освітній процес в умовах воєнного стану організовано за допомогою програми віддаленого відеозв'язку Zoom. 
Миколаївським регіональним центром підвищення кваліфікації у І кварталі реалізовано:
- 16 освітніх заходів з підвищення кваліфікації за загальними короткостроковими програмами від 6 до 9 астрономічних годин в етері кожний;
- 8 освітніх заходів з підвищення кваліфікації за спеціальними короткостроковими програмами;
- 1 освітній захід з підвищення кваліфікації за загальною професійною (сертифікатною) програмою;
- 1 освітній захід з підвищення кваліфікації за дорученням відділу управління персоналом апарату Миколаївської ОВА.

Всього у 1 кварталі 2023 року провели 26 освітніх заходів, за якими підвищили рівень професійної 1080 публічних службовця Миколаївської області.

За дорученням начальника Миколаївської ОВА та з метою надання актуальної інформації по веденню військового обліку в умовах воєнного стану проведено  навчання відповідальних за військовий облік в органах виконавчої влади, органах місцевого самоврядування, підприємствах, установах та організаціях. Загалом взяли участь у навчанні  238 осіб.
Реєстрацію слухачів забезпечено засобами та інструментами Google, посилання розміщено на офіційному сайті Центру.

Відповідно до наказу Національного агентства України з питань державної служби від 24 серпня 2022 року № 74-22 у І кварталі п.р. Центр проводив навчання за такими пріоритетними напрямами (темами) підвищення кваліфікації:
- державна мова;
- комунікація та взаємодія;
- запобігання корупції та забезпечення доброчесності;
- публічне управління та адміністрування;
- прийняття ефективних рішень;
- управління змінами;
- сучасні комп'ютерні технології;
- робота з сучасними офісними програмами;
- впровадження інструментів діджиталізації в  органах публічної влади;
- управління персоналом на публічній службі у період воєнного часу;
- дотримання прав людини.
 
Навчання за зазначеними напрямами сприяло підвищенню рівня таких професійних компетентностей як професійні знання законодавства у різних сферах публічного управління, знання правових та організаційних засад функціонування системи запобігання корупції та забезпечення доброчесності, знання державної мови;
комунікація та взаємодія; лідерство; особистісні компетенції; прийняття ефективних рішень;  впровадження  та  сприйняття змін; цифрова грамотність.

З метою застосування цифрових технологій, елементів е-урядування Миколаївським регіональним центром підвищення кваліфікації  впроваджено:
-  автоматичне формування електронного документу про підвищення кваліфікації, що прискорило можливість вчасно й на містах отримувати сертифікати по завершенню курсу;
- дистанційні підсумкові оцінювання знань за загальною професійною (сертифікатною) та загальною короткостроковою програми підвищення кваліфікації.

У І кварталі п.р. Національним агентством України з питань державної служби успішно акредитовано два пакети освітніх програм підвищення кваліфікації на 2023-2025 роки. Зокрема, 3 загальні професійні програми та 24 загальні короткострокові програми підвищення кваліфікації. 
Слід зазначити, що вивчення іноземної мови, однієї з мов Європейського Союзу, залишається пріоритетним напрямом НАДС на 2023 рік у сфері підвищення кваліфікації публічних службовців. Позаштатними викладачами та методистами Центру на 2023 рік розроблена та успішно акредитована нова загальна професійна програма «Міжнародна професійна комунікація. Ділова англійська мова (рівень В, В1, В2)».
На офіційному сайті Миколаївського РЦПК створено два нові каталоги професійних та короткострокових освітніх програм на 2023-2025 роки, які побудовані за кейсовим принципом, пріоритетними  напрямами підвищення кваліфікації і ключовими компетентностями, які мають розвинути державні службовці та посадові особи місцевого самоврядування.
Протягом звітного періоду оновлено електронну бібліотеку Центру, доступ до якої має кожен слухач. Бібліотеку поповнили 37  сучасних джерел за наступними тематиками:
    • традиції та інновації публічного управління;
    • модернізація державної служби та управління людськими ресурсами;
    • запобігання корупції та забезпечення доброчесності;
    • державне управління регіональним розвитком України;
    • ефективні комунікації як механізм взаємодії органів;
    • підходи та інструменти для забезпечення сталого розвитку територій;
    • національно-патріотичне виховання дітей та молоді в Україні;
    • екологічна політика та захист довкілля.
Продовжена робота щодо розміщення електронних варіантів робочих зошитів до провідних програм підвищення кваліфікації у відкритому доступі на сайті Центру.
На офіційному вебсайті Центру та на сторінці у Фейсбу відбувається постійне інформування державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування, депутатів місцевих рад з питань актуальних змін законодавства у сфері публічного управління та адміністрування, освіти, трудового законодавства, реалізації програм підвищення кваліфікації, проведених освітніх заходів тощо.
 Одним із пріоритетних напрямів діяльності Центру є також професійний розвиток працівників закладу Зокрема, у березні 2023 року два працівника навчально-методичного відділу Центру успішно пройшли чергову атестацію як педагогічні працівники у Миколаївському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти.

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.
(0512)
47 41 87